FBŠ SLAVIA PlzeňOtrokovice
6:5 sam. náj.(1:1,2:3,2:1)
ne 13. 10. 2024 18:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 6. kolo

1. liga mužů: Krásný souboj mezi Plzní a Otrokovicemi přinesl dva body domácím

Muži A FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň dali v rámci 6. kola 1. ligy zapomenout na nepovedený zápas v Chomutově a slaví výhru za dva body. Ve velmi vyrovnaném utkání, kde se skóre přetáčelo z jedné strany na druhou zvítězili nad týmem Panthers Otrokovice 6:5 po samostatných nájezdech.

Slavia vyhrála druhý domácí zápas v řadě a po porážce v minulém kole od Chomutova potřebovala zabrat. To se povedlo na jedničku a základy k tomu položil prvním gólem v zápase Honza Huleš ve 12. minutě po asistenci Matěje Šváchy. Ještě v prvním dějství ale hosté srovnali skóre, trefil se Jakub Haša a za stavu 1:1 se šlo poprvé do kabin.

Ve 25. minutě proměnil přesilovou hru nejlepší hráč Otrokovic František Vykopal a poslal hosty poprvé v zápase do vedení. Na tuhle trefu dokázala Plzeň rychle odpovědět a přesně v polovině zápasu se také po přesilové hře prosadil Kuba Mikolášek, který dorážel střelu Ondry Hlinovského. Poté ale Otrokovice vstřelily dva góly a odskočily na rozdíl dvou branek.

Naštěstí dokázal v závěru druhé třetiny snížit na 3:4 svým prvním gólem za mužské áčko Ondra Balý, který se trefil krásnou střelou k tyči po povedené přihrávce od Jakuba Šedivého. Třetí třetina nabídla pořádné drama a skóre se znovu otočilo. Nejprve vyrovnával na 4:4 ve 43. minutě sám Kuba Šedivý a poté se v 50. minutě v přesilovce trefil Michal Fuchs.

Vedení ale Slavii nevydrželo. Otrokovice ještě hrály v závěru zápasu přesilovou hru a střelou z poloviny hřiště srovnal na 5:5 svým druhým gólem v utkání Jakub Haša. Následovalo tak pětiminutové prodloužení 3 na 3, které si Slavia zahrála poprvé v sezóně. V něm mohla rozhodnout, ale Honza Huleš samostatný nájezd neproměnil.

V dovednostní soutěži ale přesto byla Plzeň lepší, trefili se Michal Fuchs a při svém reparátu i Honza Huleš a domácí získali důležitý bonusový bod. V tabulce 1. ligy se Slavia posunula na deváté místo, ale díky vyrovnanosti celé soutěže ztrácí na soupeře před sebou málo bodů. Další zápas doma sehrají muži ve středu 23. 10. v rámci 4. kola Poháru Českého florbalu, kdy od 20 hodin přivítá pražské BUTCHIS.

Další ligový zápas sehrají Slávisté v sobotu 19. 10. od 20 hodin na půdě TJ Znojmo LAUFEN CZ.