Poslední hrací víkend mají za sebou i naši junioři Akademie. Ve finálové sérii 1. ligy mužů chtěli proti favorizované České Lípě doma uspět a alespoň o jeden zápas sérii prodloužit, ale bohužel se to nepodařilo. Třetí zápas byl napínavý až do posledního dějství, ve kterém Lípa definitivně zlomila odpor domácího týmu a vyhrála 10:4.
Už tento víkend se v Plzni odehraje historicky první finále 1. ligy juniorů. Ve finálové sérii budou naši kluci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC odvracet nepříznivý stav 0:2 na zápasy, který si přivezli z České Lípy. Třetí zápas se hraje v sobotu od 17:00 na hale TJ Lokomotiva Plzeň III a případný čtvrtý zápas pak v neděli na Slavii od 16 hodin. Přijďte kluky podpořit a pomoci jim prodloužit sezónu!
Už tento čtvrtek vyvrcholí česká paraflorbalová liga 2024/2025 svým play-off, které se uskuteční v Plzni na hale TJ Lokomotiva Plzeň, kde se týmy utkají o mistrovský pohár. Záštitu nad letošním play-off převzalo město Plzeň a určitě stojí za to, se jít podívat na florbal i z jiné perspektivy.
První finálový víkend 1. ligy juniorů je za námi. Naši borci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC bohužel nestačili na svého soupeře FBC Česká Lípa a na jeho půdě dvakrát prohráli. Finálová série se nyní přesouvá do Plzně. Sezóna skončila mužům C, dorostencům B a dorostenkám 3+1. V akci byly také týmy mladších žáků a přípravek.
Cesta pohárem končí, stopku Plzni vystavila suverénní Mladá Boleslav
Tohle byla lekce! Florbalisté Mladé Boleslavi nedopustili žádné drama a přijeli do Plzně na osmifinále poháru Českého florbalu na palubovku FBŠ SLAVIA FAT PIPE Plzeň téměř v plné parádě. Zápas pojali velmi zkušeně a od začátku ho měli pod kontrolou s konečným výsledkem 14:1. Bolka tak postoupila do čtvrtfinále. Utkání v hale Slavie sledovalo skvělých 333 diváků.
Doprovodný program znovu ve znamení zápasů dětí Očekávaný zápas roku přinesl skvělou podívanou od začátku do konce. Kromě obou účastníků se ho navíc zúčastnily další tři kluby, které byly součástí doprovodného programu. S našimi hráči nastupovaly děti z našeho partnerského klubu Florbal Tachov, s hráči Mladé Boleslavi nastupovaly děti z klubu FbC Go-Go Horšovský Týn a společně s dětmi z FbC Plzeň si všechny tři kluby zahrály také zápasy o přestávkách. Všem třem zúčastněným klubům děkujeme za zpestření doprovodného programu a přejeme mnoho úspěchů v novém roce 2025.
A teď už k utkání. Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu před třemi lety se tentokrát Plzni nepovedl vstup do utkání a od toho se odvíjel celý zbytek zápasu. Nutno však podotknout, že vedoucí tým Superligy nyní dorazil do Plzně ve zcela jiném nastavení než minule. Favorit vstoupil do zápasu s absolutní pokorou a stoprocentním výkonem po celých 60 minut.
To bylo pro domácí hráče velmi těžké a už ve 3. minutě se poprvé prosadil Joakim Lund po přihrávce Michala Sládka. Stejní dva hráči byli úspěšní o další čtyři minuty později, a Boleslav díky skvělé první třetině velmi rychle vedla 6:0. Dá se tak říci, že zbytek zápasu se pouze „dohrával“. Jediný gól domácí Plzně vstřelil ve 26. minutě po skvělé parádičce Michal Fuchs, nejlepší hráč domácích.
Slavia měla i další šance, ale měla trochu smůly, a navíc skvěle chytal brankář Tomáš Týc, pro změnu nejlepší hráč na straně Boleslavi. Žádné další překvapení se tak už nekonalo a Mladá Boleslav prokázala, že patří mezi nejlepší týmy u nás a letos znovu bude bojovat o titul v Superlize. Pro domácí hráče se znovu jednalo o skvělou zkušenost a postup do osmifinále je pro Plzeň skvělým úspěchem.
Sezóna nezastavuje a další domácí utkání 1. ligy mužů se odehraje už tuto neděli 12. ledna, tradičně od 18 hodin na Slavii. Soupeřem bude TJ Znojmo Laufen CZ. Přijďte kluky podpořit.
Foto: Tomáš Novotný
Statistiky z utkání:
Nejlepší hráč domácího týmu FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň: Michal Fuchs Nejlepší hráč hostujícího týmu Předvýběr.CZ Florbal MB: Tomáš Týc
Z vánočního spánku se nám druhý hrací víkend v roce probouzí většina družstev. Začíná se v sobotu ráno turnaji přípravek na Slavii, kde hrají tři naše družstva. Do akce jdou poprvé po Novém roce také muži B, junioři A, dorostenci A i B, dále dva týmy mladších a starších žákyň, tři týmy mladších žáků a samozřejmě muži A, které čeká první ligový domácí zápas v roce.
První povánoční kolo 1. ligy mužů nabídlo mnoho zajímavých soubojů, a jedním z nich byl duel mezi domácím týmem Goldea PANTHERS OTROKOVICE a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Domácí Otrokovice vrátily Plzni porážku po nájezdech z prvního vzájemného utkání a na domácí půdě zvítězily 3:2, rovněž po nájezdech.
Do Plzně znovu po více než třech letech přijede jeden z nejlepších týmů České republiky a současný lídr Livesport Superligy – Předvýběr CZ Florbal Mladá Boleslav. Tento sváteční zápas si naši muži zahrají díky svým skvělým výkonům v letošním ročníku Poháru Českého florbalu, kde dokázali vůbec poprvé v historii klubu postoupit do osmifinále mezi 16 nejlepších celků v ČR.