FAT PIPE OPEN 2024 je za námi, podívejte se na přehled těch nejúspěšnějších

Jubilejní 10. ročník plzeňského turnaje Fat Pipe Open pro dospělé je za námi. Již tradiční akce přinesla spoustu zajímavých soubojů i emocí a přinášíme krátké shrnutí letošního turnaje. Vítězným týmem v turnaji mužů se stal výběr TSITSIPAS, který se zařazuje mezi historicky nejúspěšnější týmy, v turnaji žen uspěla děvčata z týmu Zbytkáči. Gratulujeme všem umístěným týmům ke skvělým výkonům.

TSITSIPAS porazili ve finále překvapivého účastníka, tým IBK Papašu, který navíc potrápil i favorita a finálový zápas skončil nejtěsnějším možným rozdílem - 1:0. Skvělé třetí místo obsadili junioři Akademie pod názvem týmu Icy L crew, v souboji o bronzovou příčku přetlačili na samostatné nájezdy tým Plzeňský Pivsoni, který byl složený ze strakonických a píseckých florbalistů.

Ve finále žen bylo k vidění řada našich současných i bývalých hráček. Finále ovládl tým Zbytkáči v poměru 5:2 nad týmem *98*. Ve vítězném týmu se představily Natálie Mičková (nejlepší brankářka turnaje), Ivana Drugdová, Dominika Vatahová, Tereza Havlová, Michaela Urbanová a Eliška Mrázová, která byla pro změnu nejužitečnější hráčkou turnaje.

Na straně poražených to byly Michaela Mašková, Andrea Košťálová, Barbora Davidová, Anna Alexandra Suková, Victoria Binědová, Martina Špetová a Kristýna Votýpková. Celkem tedy 13 hráček z obou finálových týmů, které dříve či nyní v našem klubu působily. Bronzovou příčku obsadil loňský vítěz SKVladno, který ve finále porazil tým Klub starých krav, což pro změnu byla děvčata z naší extraligové generace.

Překvapení nastalo v nájezdové soutěži, kde jsme byli svědky velmi atraktivního a těsného finále, které nakonec výsledkem 2:1 ovládl tým TAJTI DRAVCI. Ve finále porazil favorizované Fialové Kobry Globo Gym. Nejužitečnějším hráčem turnaje mužů se stal Václav Zábran z vítězného týmu TSITSIPAS a pozici nejlepšího brankáře ovládl již podruhé v řadě Adam Draslar za stejný tým.