Poslední hrací víkend mají za sebou i naši junioři Akademie. Ve finálové sérii 1. ligy mužů chtěli proti favorizované České Lípě doma uspět a alespoň o jeden zápas sérii prodloužit, ale bohužel se to nepodařilo. Třetí zápas byl napínavý až do posledního dějství, ve kterém Lípa definitivně zlomila odpor domácího týmu a vyhrála 10:4.
Už tento víkend se v Plzni odehraje historicky první finále 1. ligy juniorů. Ve finálové sérii budou naši kluci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC odvracet nepříznivý stav 0:2 na zápasy, který si přivezli z České Lípy. Třetí zápas se hraje v sobotu od 17:00 na hale TJ Lokomotiva Plzeň III a případný čtvrtý zápas pak v neděli na Slavii od 16 hodin. Přijďte kluky podpořit a pomoci jim prodloužit sezónu!
Už tento čtvrtek vyvrcholí česká paraflorbalová liga 2024/2025 svým play-off, které se uskuteční v Plzni na hale TJ Lokomotiva Plzeň, kde se týmy utkají o mistrovský pohár. Záštitu nad letošním play-off převzalo město Plzeň a určitě stojí za to, se jít podívat na florbal i z jiné perspektivy.
První finálový víkend 1. ligy juniorů je za námi. Naši borci z Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC bohužel nestačili na svého soupeře FBC Česká Lípa a na jeho půdě dvakrát prohráli. Finálová série se nyní přesouvá do Plzně. Sezóna skončila mužům C, dorostencům B a dorostenkám 3+1. V akci byly také týmy mladších žáků a přípravek.
Muži A o prvním hracím víkendu v roce 2025 vyráží do Otrokovic, ženy hrají dvakrát doma
Po krátké vánoční přestávce tu máme první hrací víkend v roce 2025 a začínáme pěkně zostra. Jako první se zaměříme na další zápas mužského áčka v rámci 1. ligy mužů, který zajíždí do dalekých Otrokovic. Ve druhé části článku se dozvíte něco málo o domácích zápasech žen a dalších týmech, které o víkendu hrají.
Na další daleký výjezd vyráží v neděli naše mužské áčko, které se od 17:30 hodin představí na palubovce týmu Goldea PANTHERS OTROKOVICE. První vzájemné utkání v Plzni zvládla lépe Slavia, která zvítězila 6:5 po samostatných nájezdech a připsala si dva body. Na palubovce Otrokovic však budou favoritem domácí.
A to i z důvodu, že v tabulce mají nyní na 5. místě pětibodový náskok na 9. Slavii Plzeň. To není zrovna propastný rozdíl, a tak se znovu očekává vyrovnaná bitva. V posledním hraném kole před vánoční pauzou Slavia doma uspěla a v atraktivním utkání porazila Chomutov těsně 8:7. Otrokovice poslední zápas v roce 2024 nezvládly a prohrály na palubovce BUTCHIS 3:8.
Co se týká individuálních statistik Otrokovic, kanadskému bodování vévodí František Vykopal s 31 body, který je nejnebezpečnějším hráčem soupeře. Následují ho Jakub Haša a Ladislav Gál. Otrokovice se vyznačují také vyrovnaností všech formací a velmi solidní defenzivní hrou. Podaří se Slávistům zlepšit nepříliš vyrovnané výkony z hřišť soupeřů?
Statistiky obou týmů:
Rozpis zápasů - 18. kolo:
Ženy začínají rok 2025 na domácí palubovce
V sobotu od 18 hodin a v neděli od 16:30 hodin se na Slavii představí poprvé v novém roce i náš ženský výběr. Děvčata okupovala po podzimní části 7. místo v tabulce 1. ligy žen - skupiny západ a nyní chtějí na domácí půdě vrátit pražským soupeřům porážku z prvního vzájemného utkání. V sobotu nastoupí proti TJ Sokol Královské Vinohrady, které v rámci 1. kola tehdy v Praze zvítězily 9:3.
Nedělním soupeřem se startem utkání od 16:30 pak bude výběr Prague Tigers Nehvizdy. Ten v polovině září doma přehrál Slávistky v poměru 8:1 a naše děvčata tak mají soupeřkám co vracet. Přijďte holky podpořit v honbě za prvními letošními body.
Z dalších družstev pak hrají již pouze junioři B, které čeká sobotní turnaj v Nýřanech. Turnaje starších žáků byly z důvodu mezinárodního Gothia Cupu přeloženy a zápasy z těchto turnajů se budou hrát jednotlivě. Hrají však ještě naše trojkové dorostenky, které čeká nedělní turnaj v Boru, a také naše tři týmy elévů, které se představí v sobotu na Slavii před zápasem žen.
Náš mužský výběr postoupil poprvé v historii klubu mezi 16 nejlepších klubů v České republice a čeká ho osmifinále Poháru Českého florbalu. To se uskuteční na domácí palubovce na Slavii, ve čtvrtek 9. ledna 2025 od 18 hodin. Soupeřem nebude nikdo jiný než letošní finalista evropského Poháru mistrů - Florbal Mladá Boleslav! Na zápas jste všichni srdečně zváni, vstupné bude tradičně 80,- korun.
Do Plzně znovu po více než třech letech přijede jeden z nejlepších týmů České republiky a současný lídr Livesport Superligy – Předvýběr CZ Florbal Mladá Boleslav. Tento sváteční zápas si naši muži zahrají díky svým skvělým výkonům v letošním ročníku Poháru Českého florbalu, kde dokázali vůbec poprvé v historii klubu postoupit do osmifinále mezi 16 nejlepších celků v ČR.
Polovina základní části 1. ligy žen sezóny 2024/2025 je za námi a krátce o ní pohovořil hlavní trenér našeho ženského výběru, Fanda Jíra. Hodnotí nejen týmové výkony v první části sezóny, ale také některé individuální výkony a další aspekty. Přejeme příjemné čtení.
Letos již na Nový rok 1. ledna 2025 vyrážíme bojovat na slavný mezinárodní turnaj Gothia Cup do švédského Göteborgu. Na turnaji se představí naše dva týmy v kategoriích B14 (starší žáci) a G16 (dorostenky). Pro letošní ročník si organizátor připravil spoustu novinek, např. čtyři nové hrací plochy nebo fenomenální slavnostní zahájení turnaje. Letošní výlet bude v termínu od 1. 1. do 7. 1. 2025.
Tak tohle byla bitva jako hrom! Poslední 17. kolo v letošním roce 2024 skončilo úspěšně pro domácí FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. Vítězství nad Chomutovem se ale nerodilo snadno, zápas se přeléval ze strany na stranu a vítězný gól vstřelil až v 59. minutě Michal Fuchs. Slavia před vánoční pauzou okupuje v tabulce 1. ligy devátou příčku.