FBŠ SLAVIA Plzeň
FBŠ SLAVIA PlzeňHattrick
4:2(1:0,1:0,2:2)
ne 29. 9. 2024 18:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 4. kolo

Muži v dramatickém utkání porazili Hattrick Brno 4:2 a slaví první domácí vítězství

První domácí vítězství v 1. lize mužů je na světě! V nedělní podvečer Slavia doma dokázala urvat 3 body za výhru 4:2 proti těžkému soupeři FBŠ Hummel Hattrick Brno. Tabulka 1. ligy je tak po čtyřech odehraných kolech velmi vyrovnaná, za což mohou i ostatní velmi překvapivé výsledky ze 4. hracího kola.

Stejně jako v prvním domácím zápase proti Florbal Ústí se Slavii vydařila první třetina, kterou Plzeň vyhrála 1:0 a byla lepším týmem. O jediný gól se postaral po skvělé individuální akci Michal Fuchs. Slavia zahrávala v prvním dějství také trestné střílení a měla další šance, ale nedokázala je zužitkovat. V obraně byla pevná a stabilní.

Klíčová byla znovu druhá třetina, ve které hostující favorit zabral a byl po většinu druhé části nebezpečnější. I přesto skončila druhá třetina shodným výsledkem, jako ta první, tedy 1:0 pro domácí. Tentokrát se prosadil ve 39. minutě Šimon Dubský přízemní střelou do spodního rohu branky z levé strany hřiště - 2:0.

Bylo ale jasné, že utkání není ani zdaleka rozhodnuté a jasné, protože Brno neustále hrozilo a domácí drželi po čtyřiceti minutách tento stav hlavně díky skvěle chytajícímu Dolákovi a zlepšené obraně oproti posledním zápasům. I přesto Hattrick srovnal brzy na začátku třetí části po rychlých brankách Procházky a Hronka - 2.2.

Poté přišla opatrnější pasáž, ve které sice bylo k vidění pár nebezpečných akcí a také druhý nájezd pro domácí a nějaká ta přesilovka, ale skóre se měnilo až v 56. minutě, kdy na konci jedné z přesilovek úspěšně dorážel Šimon Dubský, který se trefil v utkání podruhé. Brno v šesti mělo šanci na srovnání, ale nevyužilo a domácí potrestali gólem Šváchy do prázdné branky, který upravil na konečných 4:2.

Tabulka 1. ligy se po tomto kole velmi srovnala a Slavia ztrácí z osmé pozice na první Hradec Králové pouze 3 body, ale jsme stále teprve na začátku základní části soutěže. Už nyní jsou ale náznaky, že by se mohlo jednat o velmi vyrovnaný ročník. Další domácí zápas muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň sehrají v neděli 13. 10. od 18 hodin proti Goldea PANTHERS OTROKOVICE. Nadcházející venkovní utkání je čeká nyní v sobotu 5. 10. od 19:00 na palubovce Chomutova.