ZnojmoFBŠ SLAVIA Plzeň
12:4(3:1,1:3,8:0)
so 19. 10. 2024 20:00 @ SH TJ Znojmo, 1. liga mužů, 7. kolo

Nepříznivá venkovní série pokračuje, muži prohráli na půdě Znojma vysoko 4:12

Muži FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň v rámci 1. ligy stále uspěli na půdě soupeře pouze v prvním kole na palubovce Českých Budějovic. Tuto sobotu prohráli v 7. kole v hale TJ Znojmo LAUFEN CZ vysoko 4:12 a natáhli tak nepříznivou sérii venkovních porážek. V tabulce se propadli na jedenácté místo a nyní je čeká na náročný program tří zápasů v řadě.

Začátek zápasu se Plzni vůbec nevydařil a přestože hrála přesilovou hru po faulu Jana Nováka za nedovolené vrážení, inkasovala ve vlastní přesilovce hned dvě branky. Na 3:0 pak zvyšoval v 15. minutě nejlepší hráč zápasu Adam Kylián a nasměroval utkání k vítězství domácího týmu. Plzeň se ale osmělila a ještě v 18. minutě snížil na 1:3 Ondra Balý.

Znojmo sice začalo druhou část lépe a na 4:1 zvýšil střelec pěti gólů v utkání Petr Mašek, ale poté se třikrát prosadila Slavia a skvělým způsobem se dokázala do zápasu vrátit. Postupně se trefili Malkus, pak střelou z předbrankového prostoru Švácha a nakonec v přesilovce svým prvním gólem po návratu ze zahraničí Ondra Kuhajda a za stavu 4:4 se šlo do třetího dějství.

Ve 3. třetině ale bohužel přišel zkrat Slávistů. Díky sérii individuálních chyb a dalším okolnostem vyhrálo Znojmo třetí část v poměru 8:0! Na tuhle kanonádu už hosté neměli šanci zareagovat a žádný další gól nepřipsali. Slavia tak potřetí v řadě prohrála na palubovce soupeře vyšším rozdílem a na tomhle bude muset zapracovat. Znojmo zvítězilo zaslouženě v poměru 12:4 a z rozhovorů po zápase bylo zřejmé zklamání Plzně.

Náročný program následujících dní:
Zápasem ve Znojmě začala série více hraných utkání v krátkém čase. Již ve středu 23. 10. hrají Slávisté domácí zápas 4. kola Poháru Českého florbalu proti pražským BUTCHIS, které hrají taktéž 1. ligu. Zápas začíná na Slavii od 20:00 hodin a srdečně na něj zveme všechny fanoušky.

Dále nás čeká prodloužený prázdninový víkend, ve kterém se nejprve v sobotu 26. 10. muži doma postaví od 18:00 proti týmu Torpedo Havířov v rámci 8. kola 1. ligy mužů. V pondělí 28. 10. pak vyráží na výlet do Brna, kde odehrají zápas proti Gullivers Brno od 17:00. Držte klukům v náročném programu palce.