FBŠ SLAVIA PlzeňÚstí
5:9(2:0,0:5,3:4)
ne 15. 9. 2024 18:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 2. kolo

REVIEW: První domácí zápas mužům nevyšel, Ústí zvítězilo v Plzni 9:5

Historicky první domácí zápas pro FBŠ SLAVIA Plzeň v rámci 1. ligy je minulostí. Soupeřem byl favorizovaný tým Florbal Ústí, který potvrdil svou kvalitu a odvezl si z Plzně výhru 9:5. Zápas ukázal mnoho a pozitivní pro domácí určitě byly pasáže, kdy byly lepším týmem. Děkujeme všem fanouškům za návštěvu na prvním domácím zápase.

Návštěva 192 diváků byla vůbec nejvyšší z celého 2. kola 1. ligy mužů. Fanoušci v hale viděli opravdu atraktivní a rychlý florbal a Slavia ukázala, že nepostoupila do vyšší soutěže náhodou. Před skvělou kulisou vlétla na svého soupeře jako uragán a vytvářela si jednu šanci za druhou. Ústí naopak přeskakoval míček a bylo vidět, že z výkonu domácích je favorit zaskočen.

První gól v čase 4:21 vstřelil po nádherné individuální akci Kuba Mikolášek, který vymetl růžek branky Dobosze, na 2:0 zvyšoval pět sekund před koncem první třetiny po přihrávce Blažka Honza Huleš - 2:0. Za příznivého stavu se šlo do kabin, kde v té hostující proběhl asi slušný vítr, protože do druhého dějství nastoupil úplně jiný tým.

Karta se obrátila a najednou nestíhali domácí, kteří byli všude pozdě. Ústí však dokázalo z tlaku vytěžit mnohem více a ovládlo druhou třetinu v poměru 5:0, díky čemuž otočilo skóre na 5:2 a i podle ohlasů po utkání byla právě druhá třetina v zápase rozhodující. Hosté byli nebezpeční zejména z povedených protiútoků, které domácí obrana nestíhala zachytávat.

Do třetí části tak šli hosté s pohodlným vedením, které navýšili ve 48. a 51. minutě zásluhou Fuchsiga a Horna už na 7:2. Při závěrečné power play se sice domácím podařilo třikrát skórovat díky brankám Huleše, Humla a Mikoláška, ale také dostali dva góly do prázdné branky a tak už možnost na zvrat nebyla. Ústí zvítězilo v Plzni 9:5 a potvrdilo roli favorita. V tabulce 1. ligy tak mají oba týmy stejný počet 3 bodů ze dvou utkání.

Zápas nesl název "HISTORY GAME" a provázela ho vložka týkající se historie klubu až k postupu do 1. ligy. O první přestávce měli diváci možnost slyšet krátké historické okénko a také soutěžili v přiloženém kvízu, kterého se zúčastnilo více než 30 fanoušků. Soutěžilo se o ceny partnerů Sportagon, Flow Nutrition a také Barber Walk-in Plzeň. Děkujeme všem partnerům za podporu.

Další zápas sehrají Slávisté příští sobotu 21. 8. od 18 hodin v daleké Kopřivnici, další domácí zápas pak v neděli 29. 9. znovu od 18:00 proti týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno, na který zveme všechny fanoušky.