Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Junioři budou znovu po roce hrát 2. ligu, ženy čekají na první vítězství

Závěrečný kvalifikační víkend našich juniorů A v projektu Akademie nevyšel podle představ. V sobotní dramatické bitvě sice Plzeň dokázala vrátit Gorilám porážku z prvního utkání, ale v klíčovém nedělním zápase proti Kladnu neuspěla. Ženy doma nestačily na Panthers a stále čekají na první výhru, muži B naopak první výhru slaví.

Junioři Akademie FBŠ SLAVIA Plzeň & FbC znovu ve 2. lize
Poslední dva zápasy základní části kvalifikace za sebou mají junioři. V sobotním duelu v plzeňské Area D vrátili Gorilám porážku z prvního letošního derby a zvítězili 5:3, díky čemuž živili naději na druhé místo v tabulce kvalifikace, které by jim zajistilo postup do baráže a možnost zabojovat o nejvyšší juniorskou soutěž.

To se bohužel nepovedlo, v neděli doma na Lokomotivě junioři hlavně díky nepovedené první třetině prohráli s Kanonýry z Kladna 3:6 a po roce si tak znovu zahrají druhou nejvyšší soutěž. Po konci kvalifikace okomentoval trenér Jan Polomis utkání takto: "První třetina. To je ten problém. Dnes jsme celý zápas doháněli brankové manko. Mrzí mě, že v takto důležitém zápase tohle necháme dopustit. No nic, letos končíme již v kvaldě. Soupeři gratuluji. My se jdeme připravit na první juniorskou. I přes tento neúspěch se na letošní sezónu těším. Tenhle tým má potenciál a naším úkolem je ho probudit! Projekt Akademie pokračuje i nadále!"

Ženy čekají na první bodový zisk
Zatím neúspěšný vstup do sezóny 2024/2025 prožívají naše ženy. Uspět nedokázali ani v prvním domácím utkání a doma podlehly Panthers Praha 3:6. I podle hlavního trenéra Františka Jíry je zatím největším problémem produktivita: "Bohužel nás pořád trápí koncovka, spousta střel, ale málo gólů. Jsme rádi za gól v šesti a ubráněná oslabení. Děkujeme za zápas a přejeme brzké uzdravení zraněné hráčce."

Další dva domácí zápasy hrají ženy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň o víkendu 12. a 13. 10. 2024. V sobotu to bude doma od 18:00 proti TJ Sokol Nové Strašecí a v neděli 13. 10. od 15:00 zajímavý zápas proti Florbal Chomutov.

Muži B v Divizi s první výhrou
První výhra v divizní soutěži pro naši mužskou rezervu přišla hned s prvním domácím zápase. V sobotním klání proti týmu Panthers Praha Boys U23 naši kluci váleli hlavně v prvních dvou třetinách a získali zasloužené vítězství 8:4. V zápase se čtyřmi body za 2 góly a 2 asistence blýskl nejlepší hráč utkání Matěj Soukup.

Ostatní družstva
Dorostenci A sehráli další turnaj v Plzni na Krašovské a úspěšní byli pouze z poloviny. V prvním utkání porazili na nájezdy Florbal Vary 5:4 a poté dostali příděl od BLACK ANGELS v poměru 0:9. Své první turnaje za sebou mají také naše družstva mladších žáků, mladších žákyň a přípravky.

Na všechny výsledky našich týmů se můžete proklikat na odkazu ZDE.