Související zápasy

FBŠ SLAVIA Plzeň

Zápas v Chomutově se Plzni nevydařil, domácí zvítězili 8:2

Zápas 5. kola 1. ligy mužů na palubovce Florbal Chomutov se nevyvedl podle představ. FBŠ SLAVIA Plzeň tahala od začátku za kratší konec a nakonec prohrála 2:8. V utkání se nedařilo skoro nic a nebylo se od čeho odrazit. Slávisté tak upínají zraky k dalšímu domácímu utkání, které se uskuteční za týden v neděli 13. 10. od 18:00 proti Otrokovicím.

Od samého začátku se na chomutovské palubovce Plzni nedařilo v útoku, ani v obraně. Už v 5. minutě se domácí poprvé prosadili z hole Rudolfa Klementa a na 2:0 zvyšoval v 9. minutě Šulaj. První třetina ještě takový problém nebyla, v přesilovce snižoval na 1:2 z pohledu Plzně Honza Huleš a za tohoto stavu se šlo poprvé do kabin.

Problém byla druhá třetina, kterou Chomutov ovládl 3:0 a zbytek zápasu si pak zkušeně pohlídal a přidal další branky. Slavia přitom měla své šance, ty ale zlikvidoval skvěle chytající Frühbauer a nebo byli hosté v koncovce dost často nepřesní. Ideální nebyla ani předfinální fáze a tak ke spoustě příležitostem vůbec nedošlo. Chomutov naopak dokázal své šance zužitkovat a postupně navyšoval skóre.

Za stavu 1:5 se šlo do třetího dějství a Plzeň věřila, že zabojuje o obrat. Znovu se ale směrem dopředu nevedlo a ve 47. minutě utnul šance gólem na 6:1 Ondřej Halej. Chomutov přidal ještě další dvě branky a Slavia už pouze kosmeticky upravovala gólem Mikoláška, jehož gesto po vstřelené brance hovořilo za vše.

Chomutov si tak připsal první tříbodovou výhru v sezóně a v tabulce se posunul na 11. příčku právě za desátou Slavii Plzeň. Není ale čas truchlit a je potřeba se soustředit na další duel, který se uskuteční už další neděli 13. 10. Plzeň se představí potřetí v sezóně na domácí půdě a přivítá Panthers OTROKOVICE. Úvod soutěže ukázal, že zatím může každý porazit každého a tak bude chtít Slavia odčinit porážku z Chomutova.

OSTATNÍ DRUŽSTVA:
Příliš se nedařilo ani našim dalším týmům. Muži B neodcestovali do Kaplice v dobrém rozpoložení a přivezli si nepříjemný výprask 5:15. Muži C na domácím turnaji jednou vyhráli a jednou prohráli. Dorostenky v pražské soutěži získaly první body za výhru 3:2 nad Startem na nájezdy, ve druhém utkání podlehly Tatranu 1:6 a podaly zlepšený výkon. Své další turnaje odehráli také starší žáci, elévové a elévky.